14 Aralık 2009

Sebastien Chabal

Rugby pis bir spor. Çoğu sporcunun dişleri kırıktır genelde fazla saç sakal uzatmazlar, tırnakları neredeyse kökten kesiktir v.s . Ada'da ikamet ettiğim dönemde 1-2 rugby ortamına girmişliğim vardı, ozaman aldık şerbeti. Fiziksel olarak ufak tefek diyebileceğimiz biri benim (ki beni tanıyanlar bilir bildiğin iriyim) enden daha da iri halim diyebiliriz. Büyük bedenleri siz düşünün.

1.dakikanın sonuna dikkat adam yerden kalkamıyor

Bizim memlekette ilgi duyulan bir spor değil duyulsa da zaten boku çıkartılıp yasaklanırdı. Rugby denilince akıllara gelen ilk ekip illa ki All Blacks. Bilmeyenler için Yeni Zelanda milli takımı oluyor, forma itibariyle komple siyah giydikleri için (burda tamamen basite indirdik tanımı bilenler burun bükmesin) Rugby aleminin en sosyete takımı oldukları için de herkes zaten bilir. Haka'yı severim fena gazdır hatta Pasifik ülkelerinin'de Hakalarını severim (Amerikan Samoası ve Cook Adaları) bu milletler tribal milletler diye de adlandırılabilir ki daha sonra tekrar işleriz o konuyu.

Bir de Chabal var rugby aleminde. 1.92cm boyunda 104kg ağırlığında Fransız oyuncu safkan bir boğa. Şöyle böyle demek diye tanıtmanın alemi yok bence zaten pek ipleyen de olmaz. Hani bir Eric Cantona, Zinedine Zidane gibi bir sporcu bu adam anlatabildim mi? Ülkesinde de çok tutulan biri. Saygıda kusur etmemek gerek.

Ara ara rugby eğilimi yapacağım. Futbol&Basketbol ikilisinin arkasından gelir benim için.

Fransız diline sahip çıkıyor. Bugünler de bizimde ihtiyacımız var galiba. Neyse.