10 Mart 2009

Mind Games


Ferguson: "Could he really have believed that we wouldn't attack at the San Siro?

Well, I'll tell you that at Old Trafford Inter will play for penalties. There is always that Italian mentality. Even with Argentinians and other foreigners, that remains the idea. They will look to suffocate the game and aim for 120 minutes of goalless football. But I'm not worried about anything. My players have shown they have what it takes when it comes to penalties. I hope it continues like that."
I'm not a little lad from the Govan alleys who finds himself on Fifth Avenue in New York. I'm not shocked by anything any more. Mourinho has a magnetic power over the media; everyone wants him because he goes from the amusing to the spirited to the offensive. He's a great media tactician. But he also know that when the game begins it will only be Inter against the Reds, he can't do anything more. Personally I trust in those I send out on the pitch."


Mourinho: "Special clubs need special managers so in theory it could work, but nobody knows what the future is in football. The England national team wanted me as coach and that is the biggest job in England, so I am sure when Sir Alex retires they will look at the best managers in the world and I certainly fall into the category."

Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalistle bugün ve yarın belli oluyor. Turun en ilgi çekici eşleşmelerinden Inter-Manchester Utd eşleşmesinde de son açıklamalar bu şekilde. İlk maç öncesi Mourinho; buraya kazanmaya gelmeyecekler, hepimiz bu turun Old Trafford'da sonuçlanacağını biliyoruz ama iki hafta sonra son şampiyonu elemiş olmamızı kutlayacağız demişti bu sefer Ferguson Mourinho penaltılar için gelecek ama tur bizim olacak diyor.

Mourinho ayrıca Ferguson'un açıklamalarına yönelik sorulan sorularda konuyu biraz değiştirerek konuyu Ferguson'dan Manchester United'ı çalıştırabilirim'e getirmiş, özel klüpler özel menajerlere ihtiyaç duyarlar şeklinde.

Yarınki maç öncesi United'da sakat O'Shea ve Ferdinand maç için hazır olacak ve ilk maçta da cezası yüzünden forma giyemeyen Vidic de sahada olacak. Inter de ise Mourinho son antrenmanda Cambiasso'yu kadro dışı bırakmış şeklinde haberler çıktı ve Burdisso-Materazzi ikilisi sakat. Bakalım iş penaltılara gidecek mi ama sanmıyorum artık gol olur bu maçta.

Diğer eşleşmelerde de İtalyan-İngiliz eşleşmeleri dikkat çekiyor. Ranieri kendi evinde eski takımı Chelsea'yi ağırlayacak ve veteren oyuncularına güvendiğini söyledi maç öncesi. Açıkçası ben de Del Piero'dan birşeyler bekliyorum. Sever bu tip maçları. Bugünün esas maçı Real Madrid-Liverpool maçında ise ilk maçtaki mağlubiyete rağmen Real Madrid umutlu. Liverpool'da Torres oynayabilecek. Liverpool'un turu vereceğini sanmıyorum burdan, verirlerse bu zaten Benitez'in son maçlarından biri olur.

Bayern-Sporting eşleşmesinin ikinci maçı tam çerez maç. Panathinaikos-Villareal maçında da o staddan Villareal'i turla çıkartmazlar diye düşünüyorum. Atletico-Porto maçı da üst biter ama turu kim geçer belli olmaz. Atletico bir sürpriz yapıcak gibi hissediyorum. İki gün boyunca birbirinden güzel maçlar bizi bekler. Keyifli seyirler. Belki Gürkan Kubilay bu işe de el atar heh heh.